Okręg 1 - Komitet Wyborczy Wyborców Wspólny Chrzanów

 • facebook
 • wattsup
Przejdź do treści
Kandydaci do Rady Miasta

okręg numer 1
Osiedla: Śródmieście, Stara Huta, Kąty, Rospontowa, Borowiec

ANDRZEJ FILIPCZAK
  
  
Andrzej Filipczak
Chrzanów to moje ukochane miasto. Wspólnie z żoną w Chrzanowie zbudowaliśmy dom, zasadziliśmy drzewa. Tu urodziły się nasze dzieci, syn i córka. Jestem szczęśliwym, spełnionym zawodowo człowiekiem, dlatego działalność w samorządzie traktuje jako służbę i pasję. Jako były strażak lubię pomagać ludziom wykorzystując moje wieloletnie doświadczenie menadżerskie oraz samorządowe.

  
  
  
W minionej kadencji byłem jednym z najaktywniejszych radnych:
  

 • Zorganizowałem zbiórkę podpisów pod petycją ws. wstrząsów górniczych. Wspólnie z wolontariuszami zebraliśmy ponad 4 tysiące podpisów, dzięki którym instytucje nadzorujące górnictwo oraz burmistrz w końcu wzięli się do roboty i przestali udawać, że temat jest marginalny.
 • Akcja #NieWygaszajChrzanowa – skutecznie zabiegaliśmy o przywrócenie oświetlenia na ulicach.
 • Nie pozwoliłem, by problem smrodu ze składowiska, który paraliżował w lecie osiedle Kąty został kolejny raz zamieciony pod dywan. Doprowadziłem do spotkań.
 • Mieszkańcy ogromną większością głosów poparli mój projekt w Chrzanowskim Budżecie Obywatelskim, dzięki temu w instytucjach publicznych pojawią się defibrylatory AED, a do jednostek OSP w gminie profesjonalne umundurowanie.


4 KONKRETY FILIPCZAKA
W kolejnej kadencji dopilnuję dla mieszkańców osiedli: Kąty, Śródmieście, Stara Huty, Rospontowa i Borowiec:
 • Cool Aleja! Dziś Aleja Henryka słynie z betonowych kul i pijanych „lokatorów”. Aby ożywić tę część miasta nie trzeba dziesiątek milionów. Zorganizujemy cotygodniowy festiwal uliczny z udziałem lokalnych przedsiębiorców i artystów.  Aleja znów będzie cool!
 • Problemy środowiskowe – smród ze składowiska i zakładów przetwórczych, „siłowe” budowanie spalarni pośrodku dwóch osiedli, ciągle rosnące stawki za śmieci. Temat odpadów wymaga uczciwej i merytorycznej debaty oraz stanowczych decyzji. Także ws. udziału Chrzanowa w Związku Komunalnym. Nie dla spalarni na Pogorskiej!
 • Bezpieczeństwo – mieszkańcy miasta dziś nie czują się bezpiecznie. Chcę wrócić do dodatkowych płatnych patroli policji, jednak z lepszym systemem nadzoru i rozliczania oraz wskazywania miejsc patrolowanych.
 • Komunikacja – zamiast kolejnych wizji nowych dworców, musimy zejść na ziemię i poprawić ofertę przewozową. Autobusy muszą jeździć częściej i zasięgiem obejmować każde osiedle. Chcę zwiększyć budżet na komunikację miejską.
JAROSŁAWA TOBIASZ
Chrzanowianka, społeczniczka, zawodowo związana z samorządem, poza pracą aktywnie działam w społecznych organizacjach na rzecz dzieci, młodzieży, seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami. Przewodnicząca Zarządu Osiedla Rospontowa. Znacie mnie z organizacji wielu chrzanowskich Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz licznych wydarzeń i akcji charytatywnych, które organizujemy wspólnie z przyjaciółmi. Jak wspomniałam, potrafię współpracować, z tej współpracy powstało lokalne stowarzyszenie Chrzanów - Miasto dla Mieszkańców, którego jestem wiceprezeską.  

W Radzie Miejskiej chciałabym przede wszystkim skoncentrować swoją uwagę na rozwoju miasta w obszarach:
- budownictwo mieszkaniowe nowe oraz remont istniejącej zabudowy, szczególnie na zabytkowym osiedlu Rospontowa,
- infrastruktura drogowa i oświetlenie uliczne oraz nowe miejsca parkingowe,
- zwiększenie dostępności komunikacji miejskiej w tym osiedle Kąty i centrum miasta,
- polityka senioralna oraz wsparcie dla organizacji społecznych, które mogą efektywniej pożytkować publiczne środki.

Wielu ludzi dostrzega, że w Naszym mieście niewiele się dzieje, na osiedlach wieje nudą, nielicznie organizowane są jakieś atrakcje dla mieszkańców, wiem jak to poprawić bo zajmuję się tym od lat
NIE GADAM! DZIAŁAM!
MARCIN WRZESZCZ
Szanowni Państwo,
z wykształcenia jestem mgr inż. geodetą, ukończyłem studia podyplomowe ocena oddziaływania na środowisko. Od 2001 roku pracuję w administracji samorządowej na stanowiskach związanych z geodezją, gospodarką nieruchomościami, planowaniem przestrzennym, ochroną środowiska, gospodarką komunalną.
W lipcu 2022 roku zostałem wybrany przez mieszkańców Osiedla Stara Huta na Przewodniczącego Zarządu Rady Osiedla, co pozwoliło mi na jeszcze lepsze wsłuchanie się oraz poznanie problemów i potrzeb mieszkańców.
  
  
Jako Radny Rady Miejskiej w Chrzanowie będę chciał współpracować z Radnymi i Burmistrzem w zakresie:
 • naprawy i rozwoju infrastruktury drogowej, pieszej, mieszkaniowej oraz rekreacyjnej (w pierwszej kolejności przebudowa ul. Stara Huta, ul. Porazińskiej, ul. Zbożowej, rozbudowa placu zabaw na os. Stara Huta i przy Szkole Podstawowej nr 3);
 • poprawy bezpieczeństwa na drogach i chodnikach (oświetlenie, przejścia dla pieszych, progi zwalniające);
 • tworzenia odpowiedniego ładu przestrzennego, rozpoczynając od uchwalenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla całej gminy Chrzanów, co zoptymalizuje i usprawni lokowanie inwestycji budowlanych, mieszkaniowych, usługowych oraz przemysłowych;
 • stworzenia w budżecie Gminy Chrzanów funduszu dla osób fizycznych w kwocie min. 1% budżetu gminy, tj. 2,5 mln złotych, w celu dofinansowania wymiany starych urządzeń grzewczych;
 • powołania gminnego Zakładu Usług Komunalnych, który pozwoli na stworzenie własnego i niezależnego od Gmin Libiąż i Trzebinia systemu odbioru śmieci wraz z samodzielnym wysypiskiem śmieci dla gminy Chrzanów. Ponadto gminny ZUK zapewni bieżące i nieprzerwane utrzymanie czystości i porządku w gminie, a także troskę i dobry dostęp do terenów zielonych.
    
Proszę Państwa  o głos w wyborach 7 kwietnia br.  
BARTŁOMIEJ KULA
  
Bartłomiej Kula lat 29, absolwent Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie. Od pokoleń związany z Chrzanowem, pracownik samorządowy, społecznik, związkowiec a przede wszystkim miłośnik zwierząt i muzyki. Uczestnik oraz organizator akcji charytatywnych na terenie gminy Chrzanów. Od najmłodszych lat pomaga, nie zostawia nikogo w potrzebie, bez względu na wiek i narodowość.
  
Postulaty:
1. Chcę zmienić Chrzanów w przyjazne, zielone miasto. Wszystko zależy od nas – mieszkańców.
2. Mam marzenie, aby Aleja Henryka stała się aleją nie tylko z nazwy, aby wzruszała mieszkańców urodą tak, jak wiele lat temu.
3. Chciałbym, aby nasze miasto rozświetliły latarnie na miarę XXI wieku, nie tylko aby było pięknie, ale też bezpiecznie.
4. Będę za mądrymi, innowacyjnymi i kreatywnymi projektami, które pomogą w rozwoju gminy i zatrzymaniu w niej mieszkańców.
Chrzanów - mój dom, mój ogród, moje miasto. To mi w sercu gra!
Bardzo Państwa proszę o głos w wyborach 7 kwietnia br.
DANUTA KOTECKA
  
Danuta Kotecka – 69 lat,  od 1985 r. mieszka w Chrzanowie. Jest mamą Michała. Ukończyła Technikum Ekonomiczne w Krakowie. Od 1986 r. wraz z mężem  inżynierem mechanikiem  i rzeczoznawcą prowadzi działalność gospodarczą. Jest miłośniczką  zwierząt.


W trosce o lepszą przyszłość naszej gminy.

  
Jako  radna chciałaby zająć się następującymi problemami gminy Chrzanów:
 • Rozwijać programy wspierające osoby starsze, z niepełnosprawnością oraz rodziny z dziećmi.  
 • Wdrażać inicjatywy na rzecz kultury i rekreacji.
 • Poprawić infrastrukturę oraz ochronę środowiska.  
 • Wspierać przedsiębiorców, którzy tworzą miejsca pracy.  
 • Zadbać o czystość i  wizerunek naszej gminy oraz bezpieczeństwo mieszkańców.
 • Usprawnić komunikację między radą miasta a mieszkańcami.
                 
Szanowni Państwo,  
Chciałabym jako radna tworzyć lepszą przyszłość naszej gminy. Proszę o głos w wyborach 7 kwietnia br.  

JACEK PALKA
Jacek Palka - rodowity chrzanowski caban, zawodowo związany z oświatą, kulturą i sportem strzeleckim, instruktor Związku Harcerstwa Polskiego, wiceprezes Ligi Obrony Kraju w Chrzanowie. Pomysłodawca Ogólnopolskiego Integracyjnego Festiwalu Tańca i Piosenki „Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna”. Współtwórca klas mundurowych w powiecie chrzanowskim. Promotor strzelectwa w gminie i powiecie.
  
Szanowni Państwo,
Moim celem jest to wspólne działanie na rzecz miasta i osiedli, przywrócenie prestiżu  głównej ulicy Chrzanowa - Alei Henryka, przyjazna komunikacja dla mieszkańców, a także znalezienie alternatywnego rozwiązania na spalarnię.  
Proszę Państwa o głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia br.

WOJCIECH GERLACH
  
Wojciech Gerlach - mam 32 lata jestem mieszkańcem Chrzanowa. Od 2012 roku rozwijam się jako przedsiębiorca. Lubię pomagać ludziom, działam jako ratownik WOPR Chrzanów. W młodości trenowałem kajakarstwo. Moim hobby są podróże Caravaningowe, które inspirują nowe pomysły i pokazują możliwości zmian z zupełnie nowej perspektywy.
Znam problemy mieszkańców Chrzanowa, bo żyję, mieszkam i pracuję wśród nich.
Chciałbym reprezentować nasze wspólne interesy dotyczące bezpieczeństwa, pomocy zwierzętom, planowania przestrzennego, jak również nowych inwestycji. Chciałbym też zadbać o poprawę bazy sportowej w gminie, by nasi mieszkańcy mogli czynnie, bezpiecznie spędzać czas wolny.
Proszę Państwa o głos wyborach 7 kwietnia br.
W trosce o ludzi i zwierzęta


MARIA GÓRA
  
Maria Góra - absolwentka Politechniki Krakowskiej i  Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.  
Posiadane kwalifikacje:
–  licencjonowany zarządca nieruchomości i sądowy zarządca,
–  uprawnienia budowlane o specjalności konstrukcyjno-budowlanej,
–  uprawnienia na członków Rad Nadzorczych,
–  nauczanie przedmiotów zawodowych.

Doświadczenie zawodowe:
 • Dyrektor MZZK w Chrzanowie
 • Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Krakowie i I Zastępca Prezesa w Chrzanowie
 • Naczelnik Wydziału w Urzędzie Miejskim w Chrzanowie
 • Kierownik Zakładu Remontowo-budowlanego
 • Członek Rad Nadzorczych :
–  Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego
–  Usług Komunalnych
–  Spółdzielni Mieszkaniowej
  
  
DLACZEGO   WARTO  NA  MNIE  GŁOSOWAĆ :
Posiadam duże doświadczenie i wiedzę w zakresie zarządzania. Myślę, że przez wiele lat dałam się poznać jako osoba kompetentna i konsekwentna, twardo stąpająca po ziemi, energiczna i pełna optymizmu, dla której bardzo ważne jest właściwe i  gospodarskie wydatkowanie środków finansowych.
Ponadto problemy mieszkańców Chrzanowa nie są mi obce.
Szanowny Wyborco, za najważniejsze uważam:
 • czuwanie nad racjonalnym i oszczędnościowym gospodarowaniem środkami finansowymi gminy
 • wspieranie inicjatyw budowlano-inwestycyjnych
 • odbudowa autorytetu urzędu miasta
 • zdecydowana poprawa czystości
 • remonty i naprawa ulic i chodników w centrum miasta
 • organizacja czasu wolnego dla dzieci w czasie ferii i wakacji w przypadku pracujących rodziców
 • zorganizowanie dziennego pobytu dla seniorów w przypadku pracujących rodzin
 • wspieranie szans edukacyjnych.

DOŚWIADCZENIE KOMPETENCJA ODPOWIEDZIALNOŚĆ  
TO GWARANCJA DOBREGO ROZWOJU MIASTA I GMINY
TO SPRAWNY I PRZYJAZNY URZĄDWróć do spisu treści